Kategorie: Wszystkie | Geo | Poem | Psycho | Story
RSS
piątek, 30 października 2009
NIERÓWNOWAGA

Niełaska umysłu.


Jak złapiesz równowagę, gdy równowaga zniknie? Co poczniesz, gdy stracisz kontrolę nad sobą i nie będziesz potrafił z tego tak po prostu wyjść? Jak wtedy myśleć będziesz o sobie? Czy cudownie wyczekiwane wyjście znajdzie się szybciej, niż myślisz? Ile zniszczysz, zanim uda się opanować to uczucie? Jak banalna będzie wydawać się myśl o poradzeniu sobie z tym wraz z mijającym czasem? Trzymaj się mocno. Bo jeszcze wiele różnic przed Tobą. Wszak nie wszystko układa się samo.

01:57, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (10) »
wtorek, 27 października 2009
HOMO GADUŁUS

Muszę się Wam wygadać.


 

 

 

Uwielbiając mówić o sobie rozpoczynamy wielkie bitwy głosowe przewrotnie nazywane rozmowami, w praktyce oznaczające niekończące się przemowy tylko jednej ze stron. Z zapałem opowiadamy o własnym hobby, fantastycznym zainteresowaniu bądź pracy, dostając malutki tylko impuls do rozpoczęcia konwersacji, nie zdając sobie sprawy, że nikt już nas nie słucha. Ale co tam. Grunt, że gadamy.

Nie dostrzegając tego, przestajemy panować nad prawidłowością wypowiadanych zdań, sprawiając, że jedynymi ludźmi rozumiejącymi nasze, często chaotycznie budowane, zdania pozostajemy my sami. Uwielbiamy gadać. Nie wszyscy potrafimy jednak słuchać. Ach, jak dobrze jest móc powiedzieć wiele o sobie - znać ujście swoich codziennych bitew. Dobrze jest mieć przy sobie kogoś, kto umie tego słuchać. Mówmy więc. Wyraźnie definiujmy wtedy myśli. I szanujmy swoich słuchaczy.

00:38, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (27) »
sobota, 24 października 2009
MA CUISINE

Znam ten przepis.


 

 

 

Ugotuję Cię starannie, spróbuję. Położę na stole kompletne składniki. Wiesz... smacznie tak pachniesz. Parujesz. Wylewasz się z garnka. Wrzesz. Czuję... Smakujesz mnie smakiem samym tylko tym ostrym, prawdziwym. Przypraw dziś będzie Cię bardzo w tym wiele. Mnie zadowala istnienie przepisów tylu. Pomysłów do bólu ileż, gdy gotuję Cię, czuję tę myśl. Gorąco tam, gdy pochłaniam, kąsam - eksplorując apetyt - nadgryzam tak wiele.

00:00, hubertkrakowski , Poem
Link Komentarze (18) »
czwartek, 22 października 2009
FOCUS

Skup się. Na Twoim jedynym punkcie do odrobienia w tej chwili.


 

 

 

Myślę o niej. O istocie. Celu. Próbuję nie tracić. Nie zajmować sobie głowy zbędnymi w tej chwili, choć być może istotnymi dodatkami, które mnie wiecznie otaczają. Problemami, zobowiązaniami, głosami, emocjami... One mnie rozpraszają. Ale bez nich nie istnieję. Jednak bez próby ich ujarzmienia ciągłe wygrywanie jakiegoś zadania staje się o wiele trudniejsze.

Tak łatwo jest skomplikować sobie dotarcie do założenia, dla którego można zbudować sobie trudny, bo dający się wykonać plan. Bo zawsze znajdzie się coś, co spróbuje wytrącić mnie z konsekwencji. To trudne. To wykonalne. Dlatego jeszcze wiele razy spróbuję. Tak, tak, czasem potrafię być bardzo uparty.

13:35, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (16) »
wtorek, 20 października 2009
POSIADANIE

Wiedzę, co mnie czasem zaskakuje, można wykorzystywać lepiej.


 

 

 

 

Czasami przysiągłbym, że nie chcę wiedzieć tyle, ile wiem. Że nie chcę poznawać czegoś tak trudnego do przetrawienia. Rzeczy, które po prostu są, bądź były. Gdy są, były, czy nie można wykorzystać tego dla siebie? Jeżeli ma się świadomość swoich umiejętności i ograniczeń jednocześnie, czemu nie obrócić tego przeciwko przeciwności spełnień? Jeżeli wiele wiem, mogę lepiej. Jeżeli czegoś nie wiem, a tego potrzebuję, powinienem poznawać to możliwie najpełniej, abym stawał się kimś więcej. Ciężko Ci było, prawda? Zrób z tym coś lepszego. Więcej brać siebie można zawsze. Więcej posiadać w sobie siebie z siebie.

14:55, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (11) »
niedziela, 18 października 2009
GŁÓD ŻYCIA

Czujesz go, gdy masz go mało.


 

Spełnienie. Ochota na. Marzenie. Tęsknota za. Szaleństwem. Nie martwieniem się. Czuciem się dobrze. Lepiej się czujesz, gdy masz coś więcej, niż stres. Niż tylko pracę i prawie nic więcej. Osobisty głód twój nęci od środka intensywniej czasem, czasem mniej. Coś jesz, aby znikać chciał. Smakuje Ci życie?

14:41, hubertkrakowski , Poem
Link Komentarze (26) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13
| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Hubert Krakowski

Utwórz swoją wizytówkę