Kategorie: Wszystkie | Geo | Poem | Psycho | Story
RSS
środa, 23 września 2009
NIEDOKOŃCZENIE

Co dalej
Stał, czekając. Na. Widział. Mógł. Bo. Myślał. Czuł. Wiedział. Żył. Czy. Nie mógł. Chcąc. Słuchając. Zbyt. Bał się. Bo. To wszystko. Więc. Zakończył. I.

00:58, hubertkrakowski , Story
Link Komentarze (5) »
niedziela, 20 września 2009
JEDNO

Ile może znaczyć zdanie?Dobrze, że jesteś.

22:25, hubertkrakowski
Link Komentarze (15) »
piątek, 18 września 2009
PĘD

Jak bardzo ważne jest poznawanie samego siebie?Czy to, jak dobrze rozumiem swoje postępowanie, ma wielki wpływ na to, kim jestem i kim będę? Jak poznawać siebie? Za pomocą bardziej innych ludzi, czy bardziej siebie? Jak skutecznie wykorzystywać - uwydatniając - swoje cechy, zalety, moc? Czy większość tak potrzebnych mi cech nie zaniknie? Umiejętnie się rozwijać - to znaczy jak? Tworzyć pęd, który dopiero nabiera przyśpieszenia. A może i stoi. Czeka. Nieeksploatowany. Zaniedbywany. Czy będę poznawał siebie. Jak będę poznawał siebie.

13:59, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (12) »
wtorek, 15 września 2009
MIEJSCE

Prywatny cud.
Byłem tam. Choć przez chwilę. Choć po to tylko, by chcieć wracać tam bardzo. Na przystani, o zachodzie. Gdzieś, gdzie było tak spokojnie. Cudownie się czułem będąc, czując, przywiązując się. Chcę nadal. Wracać tam. Tam, gdzie myślami jest się tak czysto. Gdzie jest ten wielki, słodki spokój. Zaprzestanie zwyczajności wylewa się. Dobrze jest wiedzieć, czy takie miejsce istnieje, jeżeli miejsce takie chce się mieć. To miejsce.

00:20, hubertkrakowski , Poem
Link Komentarze (15) »
czwartek, 10 września 2009
EFEKTY

Ucieleśnienie celu, bądź jego małej chociaż części.
Widoczne znaki, które sprawiają, że chcesz kontynuować coś, co robisz. Czekasz na efekty nawet wtedy, gdy o nich nie myślisz. Dzięki nim możesz się rozwijać. Dostrzegane, także te małe, raczkujące, wzmacniają iskrę, która prowadzi cię dalej. W kolejnych etapach domagasz się jednak czegoś więcej. Znaczących efektów swojej pracy. Wynagrodzenia za trud, bądź tą solidnie wykonaną prawie-przyjemność.

Rozwój ma różne etapy. A co, jeżeli efekty będą pojawiać się później z taką samą intensywnością jak na samym początku, co jednak po dłuższym czasie da wrażenie braku satysfakcjonującego rozwoju? Martwić Cię będą swoje braki, rodzące się z oczekiwań. Uprzesz się. Możesz. Jednak, jeżeli przestaniesz dostrzegać efekty, motywacja znajdzie swój kres. Potrzebujesz efektów, choćby tych małych, ledwo dostrzegalnych. Aby pochłaniać następne. Stale brać więcej, i więcej. Choć tak łatwo jest przestać.

21:48, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (5) »
sobota, 29 sierpnia 2009
CZERWIEŃ

Które jej znaczenie najprawdziwsze
Krew paruje. Wylewa z serca się czerwień. Ogień dławi. Płomień piekła nagrzewa życia do nieżycia. Butelka nie psuje się. Wino lata czuje lepiej, niż Ty. Ostrzeżenie odlicza. Zostało mało czasu, uciekaj więc. Ciało wiruje. W czerwonej sukni jej do twarzy, marzy o niej czas. Pięknie. Czy podstępnie. Czerwone żyje. Czerwone umiera. Kocha, czy zabiera.

20:05, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (17) »
| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Hubert Krakowski

Utwórz swoją wizytówkę