Kategorie: Wszystkie | Geo | Poem | Psycho | Story
RSS
sobota, 21 listopada 2009
ZAPALENIE

Działa siła patrzenia się na Ciebie na tyle sposobów.


Czynnik widzenia Ciebie. Twórca warunków, jakie panują w pomieszczeniach, po których się poruszasz i jak w nich myślisz. Światło. Promieniowanie tworzące obrazy najróżniejsze. Jakiego użyjesz wieczorem? Jaki będzie ten wieczór? Jakie światło będzie padać na Twoje myśli i uczucia? Ile lamp, lampek, świec będzie tu, tam, gdzie? W jakich miejscach? Zaświeć je. Umieść te światła w dobrych miejscach. Daj jego cienie. I niecienie. I wariacje: Odcienie cieni. Odcienie niecieni też. Światło zmieni to wnętrze. Światło ma znaczenie. Zapal je. Tyle dobrych promieni może dziś żarzyć się.

00:19, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (26) »
poniedziałek, 09 listopada 2009
WYCZUCIE

Czy jesteś w stanie zachować się w każdej sytuacji?


 

 

Zmieniam siebie przy kimś drugim, zmieniam przy pierwszym, czwartym i trzecim. Różnicuję. Przy bliskiej osobie czuję bliskość. A różne są jej rodzaje: intymna, koleżeńska… Każda z nich oznacza coś innego. Każda z nich zmienia mnie w trochę kogoś innego – inaczej współżyjącego ze światem. Przy nie bliskiej osobie czuję różne formy oficjalne. Podporządkowuję się, słucham uważnie, odzywam się wtedy, kiedy jest to konieczne, tonuję... Dostosowuję swoje zachowanie na poziomie podświadomości. Jeżeli tego nie zrobię, zostanę w jakiś sposób wykluczony z grupy, w której przebywam bądź nie zaakceptowany przez osobę, na której skupiam uwagę.

To wcale nie jest trudne, trudniejsze jest wyczuwanie bardziej subtelnych potrzeb chwili. Jak cenna może stać się błyskawiczna reakcja pomagająca wybrnąć z krępującej sytuacji? Obrócenie czegoś w żart bądź pożądana reakcja osoby, która wie, jak się zachować to cecha, jaką nie każdy przecież posiada. Pomaga w tym znajomość społeczności i zasad panujących w danym miejscu. Pewność siebie, spokój w sytuacji awaryjnej, roztropność – jak wiele korzyści dają te cechy? Wyczucie pomaga w życiu milionkrotnie, jego brak znacząco te życie komplikuje.

15:36, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (18) »
piątek, 06 listopada 2009
ZMIENNA

Skutecznie zmieniający Twoją ocenę życia upływ czasu.


 

 

Za każdym razem, gdy dłużej myślę o tym, co robię, uświadomić mogę sobie fakt, że to, co zrobiłem kiedyś było inne od tego, co zrobię teraz. Że kiedyś w większości spraw postępowałem inaczej - gorzej, patrząc na to przez dzisiejszy pryzmat. Dziś zrobię to „coś”, w moim mniemaniu, dobrze. Natomiast za dziesięć lat to, co zrobiłem dziś, będzie mogło wydawać się dla mnie… dziwne. Poglądy i postępowanie nasze zmieniają się wraz z upływem lat. Nie od początku pisałem tego bloga tak, jak piszę go dziś. Kiedyś nie myślałem tak, jak myślę dziś. Było inaczej. Za dziesięć kolejnych lat to się także pewnie zmieni. Będzie inaczej. Inaczej pomyślę o konsekwentnej zmiennej, ciągle mnie aktualizującej przecież.

00:27, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (24) »
środa, 04 listopada 2009
WYOBRAŻENIA

Móc tworzyć własne skrzydła...


 

Chciałem latać. Sterować małą maszyną, wznoszącą się z gracją w górę, wyżej... Czuć się wyżej od chmur najniżej osadzonych. Widzieć z góry części świata malutkie. Nabierać ciężkich oddechów pędzącego na zachód wiatru. Poczuć się tak, jak czuli się odkrywcy obiektów latających podczas pierwszych lotów w historii. Chciałem. I nie zrobię tego. Nie odkryję latania. Nie zdobędę takiego retro-rarytasu. Ale pewnie będę jeszcze o tym rozmyślał. Poczuję emocję wysokości, gdy niepewna maszyna mogła w każdej chwili spaść na ziemię. Runąć, zaprzepaszczając trud życia odkrywcy. Przerażające. Fascynujące. Zobaczę to. Zobaczę, bo mam wyobraźnię. A ona powinna działać. Nie przestawać. Działać, zawsze.

00:49, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (13) »
poniedziałek, 02 listopada 2009
WSPOLNOŚĆ

Blisko i dalej, czuję, że jesteśmy ludźmi, stale.


 

Uzależnionymi od czucia innych ludzi ludźmi jesteśmy. Koleje, które nas łączą ze sobą. Gromady prób wspólnych pędzących w różne strony, ale jakby podobne do siebie. Rozmowy, okowy wspólnot budowane niezmiennie. Reakcje, na swoich żyć efekty niezgrabne. Potrzeby bycia rozumianymi pchają nas do nas. Otaczamy się stale podobieństwami. Bardzo wiele nas łączy na tym świecie.

01:17, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (11) »
piątek, 30 października 2009
NIERÓWNOWAGA

Niełaska umysłu.


Jak złapiesz równowagę, gdy równowaga zniknie? Co poczniesz, gdy stracisz kontrolę nad sobą i nie będziesz potrafił z tego tak po prostu wyjść? Jak wtedy myśleć będziesz o sobie? Czy cudownie wyczekiwane wyjście znajdzie się szybciej, niż myślisz? Ile zniszczysz, zanim uda się opanować to uczucie? Jak banalna będzie wydawać się myśl o poradzeniu sobie z tym wraz z mijającym czasem? Trzymaj się mocno. Bo jeszcze wiele różnic przed Tobą. Wszak nie wszystko układa się samo.

01:57, hubertkrakowski , Psycho
Link Komentarze (10) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Hubert Krakowski

Utwórz swoją wizytówkę